PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 959
ocen
7,3 10 1 30959
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Dział z pytaniami;)

użytkownik usunięty

Zakładam ów temat,gdzie będziecie mogli znaleźć odpowiedzi na męczące was pytania.
Macie możliwość zadać pytanie w każdej dziedzinie dotyczącej tego serialu:Ghost Whisperer.(np. o zawiłej fabule,soundtrack,aktorzy gościnni oraz co wam jeszcze przyjdzie na myśl).
Postaram się wypowiadać/odpowiadać na wasze pytania,niezwłocznie z bardzo dokładną odpowiedzą na dany temat.
Zapraszam całą tutejszą społeczność do dyskusji.
Życzę miłych pomysłów i wspaniałego dnia;)
Pozdrawiam;)

ocenił(a) serial na 10

O tej pszczole już mi się przypomniało.. ;-) O tym gołębiu akurat pamiętałam.. ale że w ósmym odcinku pierwszego sezonu o tym gołębiu już było to nie... O tym napisie na plecach Jima pamiętałam ;-) ... Dziekuję za przypomnienie ;-)

użytkownik usunięty
kamil665544

W Charmed siostry posiadały bardziej namacalne zdolności paranormalne. Było w stanie sfilmować bezpośrednie efekty mocy Piper bądź Prue.

ocenił(a) serial na 6

pewnie nie istnieje ta gra w której to Melinda jak zwykle lamiła ;> ? (4x03) podobna do second life trochę...

ps zapomniałem że ten serial też o duchach, polecam :d
http://www.filmweb.pl/serial/Napi%C4%99tnowany-2002-164009

użytkownik usunięty
kamil665544

Niestety twórcy wykreowali grę na potrzebę serialu.

zobaczyłam już i 4 i 5 w całości ( nie po łebkach ) i łza się w oku kręci :( tzn. odcinek był świetny, dobrze , jednak że nie kombinowali z dalszymi sezonami, ponieważ tu , w finale mamy całą jasność, zabrakło tylko mi tego , jakby to ująć ... "połączenia się-pożegnania z wszystkimi - chodzi mi o np. " wszyscy się obejmują lub coś podobnego= jednoczą i mówią , że zawsze będą razem i nic i nikt ich nie rozdzieli".
AIDEN był cudowny jak zawsze:)) taki drugi Jamie z "one tree hill" :))

teraz już nie wiem co oglądać powtórek nie ma co, bo na świeżo jestem,chyba ,że poprzednie sezony:(
czekam na "EL BARCO"-STATEK-POLECAM!!!

(POLECACIE JESZCZE JAKIŚ FAJNY FILM W TYM STYLU JAK ZAKLINACZ LUB SERIAL ?-BO TE STOKROTKI MNIE NIE PRZEKONAŁY:(

ocenił(a) serial na 6
Nadia2

też czekam na statek ;) napiętnowani jak wyżej http://www.filmweb.pl/serial/Napi%C4%99tnowany-2002-164009 i jeszcze dzisiaj oglądałem pilot 'the fades' ,też o duchach ale jakiś takich...innych

zaklinaczka jest właśnie za słodka i jak dzisiaj usłyszałem jakieś jej combo tekstów na temat miłości to padłem xD

użytkownik usunięty
kamil665544

Chyba jestem jakiś dziwny,bo nigdy nie uważałem,że Ghost Whisperer jest przesłodzony i sztuczny. Choć rozumiem,że to sprawa subiektywna.

ocenił(a) serial na 6

sztuczny to nie jest ale czasem jest 'lukrowany' ;p

użytkownik usunięty
Nadia2

Scenarzyści zostawili sobie otwartą furtkę na następny sezon pozostawiając niepozamykane wątki.
Do tego odcinka finałowego brakuje mi takiego zabiegu jak w "Internacie" ( szybki rzut scen ze wszystkich sezonów) oraz jak w "Medium" efekt pożegnania z całą grupą wykonawczą(po wyświetleniu listy płac). Do dziś czuję pustkę jak oglądam ostatni odcinek V sezonu.

Nadia2

jeszcze nie doszłam do 4 sezonu ale gdzieś czytałam o Jima śmierci czy ktoś mogłby mi wytłumaczyc ten wątek o co chodzi z tą jego śmiercią oczywiscie bęz zdradzania szczegółów tak ogolnie?

użytkownik usunięty
krystynalubicz8

Nie wiem czy można wyjaśnić jeden z głównych wątków z IV sezonu.
Pokrótce Jim zostaję postrzelony i w łożu szpitalnym umiera. Niemniej jednak odnalazł bardzo ryzykowne wyjście z tej sytuacji i wstępuję w wakujące ciało Sam'a. Jednak nic nie pamięta z poprzedniego życia. Przez cały sezon Melinda robi co w swojej mocy aby przywrócić wspomnienia Jim'owi.
Może to sprawiać dziwnie wrażenia ale jak sama się przekonasz na własne oczy w zupełności inaczej to wygląda.;)

Dziękuje za odpowiedz:)

ocenił(a) serial na 10

Czy aktor grający Jim'a będzie grał w 4 sezonie po śmierci?

użytkownik usunięty
julita4433

Aktor-David Conrad,grający Jima Clancy, pozostanie do końca serialu.

ocenił(a) serial na 10

a pod jaką postać będzie grał?

użytkownik usunięty
julita4433

To trochę pogmatwana sprawa a nie chcę Ci spoilerować na dalszy sezon IV. Powiem tajemniczo,że David Conrad będzie grał Jim'a Clancy i przez moment Sam'a Lucas.

ocenił(a) serial na 10

chciałabym jeszcze wiedzieć kiedy pojawi się Sam Lucas? I czy on i Melinda będą razem? :)

użytkownik usunięty
julita4433

Sam Lucas to w pewnym sensie Jim Clancy (jak obejrzysz wszystkie odcinki IV sezonu to zrozumiesz ;) ). Jim Clancy będzie z Melindą, w imię miłości był w stanie zaryzykować wszystko;)

ocenił(a) serial na 10

Po jak długim czasie odzyska pamięć?

użytkownik usunięty
julita4433

Przez cały sezon IV będą się pojawiać u Sam/Jim'a namiastki wspomnień, na początku to będzie bardzo silne uczucie do Melindy(wrażenie,że znali się bardzo dobrze,że może jej zaufać,że jest najważniejsza), umiejętnie udzielenia I pomocy, aż do powrotu całej osobowości i wspomnień Jim'a. Jim Clancy powróci w 18 odcinku sezonu IV i tak pozostanie do końca serialu. Należy zaznaczyć,że Jim wstąpił w wakujące ciało Sam'a(który już przeszedł na tamtą stronę) w chwili,gdy dokonywano reanimacji. W momencie nadania impulsu elektrycznego przywrócono akcję serca,a sprytny Clancy to wykorzystał i wstąpił w "żywe" ciało. Jednak pamięć komórkowa aż do 18 odcinka walczy z pamięcią Jim'a.

ocenił(a) serial na 6
julita4433

(dziwie się ,żę taki wysportowany doktorek dednął po 1 kuli...)w takim razie w ciąży będzie z tym Samem tak ?

użytkownik usunięty
kamil665544

Melinda zaszła w ciążę z JIM"EM CLANCY przed postrzałem męża. Komplikacje po operacji usunięcia spowodowały,że zakrzep dostał się do serca bądź mózgu i zatrzymana została akcja serca.

użytkownik usunięty
kamil665544

Aiden Lucas Clancy Gordon to biologiczny syn Jim'a Clancy'ego oraz Melindy Irene Gordon.;)

ocenił(a) serial na 6
julita4433

pogrzeb Jima był najdebilniejszą rzeczą w historii serialu,zrobili z tego imprezę a Mel tańczy z powietrzem na środku sali :O

użytkownik usunięty
kamil665544

Wg przyjaciele Jim'a. Taka była jego wola.
O dziwo to była ulubiona scena David Conrada i Jennifer Love Hewitt;)
Szczerzę mówiąc,gdy już mnie nie będzie na tym świecie. Chciałbym,aby rodzina dobrze się bawiła na moim pogrzebie i stypie. Nie w myśli mi aby się zamartwiali,płakali za mną. Jeśli już to dopuszczam do siebie myśl,że będą uradowani z tego,ze byłem przy nich przez te lata. Od dawna mówię znajomym i rodzinie,że mają zorganizować na moim pochówku najlepszą imprezę roku;)

kamil665544

To była najpiękniejsza scena z całego serialu! Oglądałam ją jednej nocy ze 40 razy... w kółko i w kółko... I płakałam, bo to był najpiękniejszy pogrzeb na jakim byłam.

ocenił(a) serial na 10

Mam pytanie, ponieważ przegapiłam parę odcinków i nie wiem za bardzo kim jest Eli i jak się poznali z Melindą?

użytkownik usunięty
Aguss

W pierwszym odcinku IV sezonu. Gdy Eli trafił w skutek pożaru uniwersytetu (Melindy usłyszawszy wieść o pożarze,pojechała z Jim'a na miejsce,gdyż martwili się o profesora Rick'a Payne) do lokalnego szpitala. Eli James doświadczył śmierć kliniczną i wrócił do żywych wraz z połączenie/namiastką po tamtym świecie. Od tej pory jest w stanie słyszeć earthbound spirits-zabłąkane dusze..Na początku Eli był sceptyczny w stosunku do Melindy i całego zamysłu życia pozagrobowego. Jednak łączać siły przeprowadzają na tamtą stronę pacjentkę Eli: Fionę Raine (pomagał jej uporać się z problemami psychicznych bliskiej jej osoby).

Pod koniec sezonu III (albo już na początku IV) była taka scena, gdzie stali obok siebie Melinda, Jim, Delia, jej syn i chyba Rick? Było ich sześć w każdym razie, a jeden z bohaterów spytał Melindy, czemu w takim razie cieni jest tylko pięć. To było zakończenie odcinka, potem kilka opuściłam. Było to wyjaśnione potem jakoś, kto był tą osobą bez cienia?

użytkownik usunięty
Invisse

Cienie to kolejny komunikat pochodzący od "ciemnej strony mocy". Bazuje znów na V znaku (I-Gołąb,II-Pszczoła,III-Zmarli powstaną,IV-Powrót zapomnianych,V-Śmierć ukochanej osoby). Brak cienia bazuje na zamierzchłym przesądzie,że w chwili,gdy nie pojawił się cień jednej osoby z grupy-ma zwiastować bliską śmierć. W IV sezonie dojdzie do wypełnienia wszystkich znaków włącznie z naciskiem z tym V przesłaniem (dlatego jest tylko piątka cieni.). W IV sezonie okazuje się,że to cena za przeprowadzenie zmarłych na tamtą stronę-dotyk śmierci.

Czyli ten zagubiony cień był Jima? Dzięki za odpowiedź ;)

użytkownik usunięty
Invisse

Cień dotyczył Jim'a. Można się pokusić,że ten dotyk śmierci przeszedł nie tylko na Jim'a ale na nienarodzone dziecko w 6 odcinku IV sezonu.

Masz ci los... Po smierci mojej ulubionej postaci i tym samym rozbiciu mojej ulubionej pary w Gotowych na wszystko chciałam się jakoś pocieszyć i wciągnąć w inny serial, obejrzałam kilka odcinków Zaklinacza i znalazłam sobie nową ulubioną parę: Jim'a i Melindę oczywiście. I co? Obejrzałam dzisiaj odc., w którym Jim zmarł :( Ja to mam pecha. Jakbym wiedziała to w ogóle bym tego nie oglądała, bo zbyt emocjonalnie podchodzę do takich scen, współczuje bohaterom tak jakby byli moimi przyjaciółmi :(
No ale temat dotyczy pytań, wiec przechodze do sedna: z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że dusza Jim'a zostanie na ziemi i wcieli się w jakiegoś Sama tak? Jak długo to potrwa? Czy Jim zdecyduje się w końcu opuścić ten świat i przejść do nieba? Postać Sama będzie grał inny aktor czy zostanie ten, który grał Jim'a? Serial kończy się happy endem?

Wiem, że dużo pytań, ale będę wdzięczna jak ktoś mi odpowie :) Nie jestem pewna czy po tym co dzis widziałam mam ochotę oglądać dalej a jednak ciekawią mnie pewne wątki.

Canberrka

Oglądaj dalej :D
Wcieli się w Sama, ale Melinda będzie go nadal widziała jako Jima, więc aktor zostanie ;) W ciało Sama wejdzie odcinek po swojej śmierci, a potem przez kilka kolejnych będzie próbował sobie coś przypomnieć (stracił pamięć) no i happy end będzie, niedługo, tak w okolicach 17-18 odcinka IV serii :>

użytkownik usunięty
Canberrka

Moja ulubiona para to Jim i Melinda. Jeszcze takiego związku na szklanym ekranie nie widziałem w żadnym innym serialu.;)
Jim wstąpił(wcielił się) w wakujące ciało opuszczone już przez duszę Sam'a(przeszedł na tamtą stronę). Melinda ze względu na swój dar(jak póżniej ich syn Aiden) będzie w stanie widzieć postać Jim'a zamiast ciała Sam''a (oraz dlatego,że byli oni pokrewnymi duszami). Do końca serialu Jim'a Clancy będzie grał David Conrad. W 18 odcinku IV sezonu Jim odzyska całkowicie pamięć i osobowość (powrót Jim'a)-bardzo wzruszająca scena.;) Jim w imię miłości zaryzykował wszystko aby wciąż być z Melindą (opłaciło się).

Dzięki za odpowiedzi :) Zdecydowałam się jednak obejrzeć kolejny odc. i jedno, co mnie zdziwiło to to, że Melinda nie miała pretensji do tego detektywa, który postrzelił Jima. Ja rozumiem, że nie chciał go zabić itd. ale po co idiota strzelał jeśli nic nie widział? :/

Mam jedno pytanko, jak długo dusza Jima pozostanie w ciele Sama? Aż do końca serialu czy może wcześniej Jim odejdzie w stronę światła? Proszę o odp., na pewno nie zepsujecie mi oglądania :)

użytkownik usunięty
Canberrka

Dzięki temu zabiegowi można górnolotnie powiedzieć,że Jim zmartwychwstał i żyję nadal tylko że w ciele Sam'a.
Jim pozostanie z Melindą do końca;) W końcu są stworzeni dla siebie,a Melinda "zasługuje na taki cud".

ocenił(a) serial na 7

...czy jako Jim'a cały czas (my widzowie) będziemy widzieć David'a Conrad...?Nie wyobrażam sobie innej sylwetki jako Jim'a... :-( Często w serialach,w sytuacjach kryzysowych "wtapiają" innego ("niby podobnego"_ aktora.... ;-/ Z góry dziękuję za odpowiedz.

użytkownik usunięty
Tamilina

Tak dokładnie będziemy cały czas widzieć David'a Conrad'a grającego postać Jim'a. Czasem w odbiciu lusterka,wody będziemy mogli zauważyć twarz Sam'a ale to tylko na moment.

użytkownik usunięty

Jestem bardzo zadowolony, że aż tyle osób jest zainteresowanym Zaklinaczem Dusz.
Dzięki za pytania oraz zaufanie;)
Pozdrawiam Was Ghostmaniacy,
życzę miłej majówki;)

ocenił(a) serial na 7

Dzięki i wzajemnie ;-) Również życzę Wszystkim miłej i przede wszystkim BEZPIECZNEJ majówki...bezpiecznych wyjazdów i powrotów...Niech nam daleko jeszcze będzie do światła,które widzą "goście" Melindy :-) a zainteresowanie filmem,myślę że będzie rosło...wszak wyróżnia się na tle dennych seriali.Pozdrawiam ;-)

ocenił(a) serial na 10

Czyj był ten pierścionek który znalazł Sam w skrytce bankowej?

użytkownik usunięty
julita4433

To był pierścionek zaręczynowy. Sam przed wypadkiem miał w planach zaręczyć się z Nikki. Można przypuszczać,że właśnie do niej jechał na motocyklu.

ocenił(a) serial na 6

ale męczące dla mnie te odcinki z Jimem/Samem poza tym widzę pewne niedopaczenia-możę się czepiam,ale:
1)w dzisiejszym odcinku (4x10) gość uśpił żonę i wsadził ją do samochodu by ją ofc zabić -zrobił to bez rękawiczek i zarówno jak w aucie tak i na niej było pełno dna a policja ustaliła samobójstwo...
2)ledwo Mel zmarł mąż a ona już zamieszkała(prawie) z (dla innych)obcym chłopem...

ps jak mogłeś dać pokemonom 2 !!! xD

użytkownik usunięty
kamil665544

1-Kobieta nigdy nie została odnaleziona. Tylko po fakcie,jak Eli odnalazł opuszczony samochód ze zwłokami Tammy w szczerym lesie. Policja tylko wysnuła hipotezę,że to może być samobójstwo.
Nie ukrywam,że ten porywacz-Roger Gardner nie grzeszył inteligencją niemniej jednak potrafił nieźle manipulować ludźmi. To jest jeden z licznych moich ulubionych odcinków.
2-Melinda nigdy nie przejmowała się co ludzie powiedzą. Dużo rodzin w USA udostępnia pokój bądź garaż dla swojego pracownika. Nic nadzwyczajnego;)
Pokemony nie są zbytnio górnolotną japońską animacją,choć w swojej grupie wiekowej jest znaczna różnica między innymi anime. Po namyślę będę taki rozrzutny i dam dodatkową gwiazdkę.;)
P.S Tłumaczenie stacji TVN7 jest tragiczne w porównaniu z tłumaczeniem na kanale FoxLife. Wyłapałem ostatnio sporo błędów w tłumaczeniu. Lepsze to niż nic;)

Nie dotyczy to fabuły serialu, ale... czy będzie 6 sezon? Kocham ten serial, spłakałam się przy nim wiele razy, jak przy żadnym innym. Ten czas, kiedy Jim umarł, wstąpił w ciało sama, do momentu, w którym wróciła mu pamięć, kompletnie mnie rozbił i nie wiedziałam, co ze sobą począć. Kiedy Sam/Jim zaczął odnawiać znajomość z Nicole, myślałam, że zostawię ten serial w cholerę, bo bolało mnie cierpienie Melindy. Ale nie! Udało im się :D I mają wspaniałego synka. Cudowna z nich rodzina <3

użytkownik usunięty
masquerade__

Szczerze mówiąc do dziś jak oglądam Zaklinacz Dusz to wciąż mam dreszczyk emocji, płaczę ze szczęścia oraz z smutku. Tak bardzo wczułem się w postać Melindy,że odczuwałem jej emocje na ekranie. Taka wspaniała osoba a tyle musiała przecierpieć w życiu. Jim i Mel stworzyli wspaniałą rodzinę,gdzie największą obowiązującą zasadą była: szczera rozmowa.

Od dawna krążą spekulację,że produkcja dalszego sezonu Ghost Whisperer została anulowana tylko dlatego,że była ona w pół produkcji ze stacją NBC. Stacja CBS wykupiła wcześniej całkowite prawa do 6 sezonu serial Medium(produkcja NBC'ej konkurencyjna dla Ghost Whisperer). Te dwie produkcja-Ghost Whisperer oraz Medium stały pod znakiem zapytania. Jednak zdecydowano się na produkcje sezonu VII Medium (13 odcinki).Choć oba seriale posiadały równoważną wartość oglądalności itd. dlatego nie mogę pojąc dlaczego nie odratowali rodzimej produkcji (czyt. Ghost Whisperer).
Pozdrawiam i miejmy nadzieję,że pewnego dnia znów spotkamy J.L.Hewitt(Melindę) na szklanym ekranie;)

użytkownik usunięty
masquerade__

W USA panuje dziwny zwyczaj uśmiercania ciekawych i obiecujących seriali:
- Ghost Whisperer,
- Tru Calling,
- Medium.

Terra Nova - odbiegając od paranormalnych

Ale jak gdzieś już mówiłam, po co kręcić fajny serial, skoro ludzie zadowolą się głupim sitcomem albo Ludzką Stonogą ;]

użytkownik usunięty
masquerade__

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć porządny serial,który Cię wgniecie w fotel już od pierwszego odcinka.
Zawiodłem się przy przeglądaniu pilotów amerykańskich seriali.
Wg moich obserwacji Amerykanie uwielbiają oglądać hektolitry krwi,brutalnej nagości-jeśli jakiś serial nie ma tych dwóch cech to nie ma racji bytu na USA'skiej sygnale telewizyjnym.
Polecisz mi jakiś dobry tytuł?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones