filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Czarne Szpule
2002
http://blackreelawards.com/
Fundacja na Rzecz Promocji Afroamerykanów w Filmie
Data wręczenia nagród:
21 kwietnia
Czarna Szpula (Black Reel)
Najlepszy film kinowy
wygrane
Dzień próby
(2001)
Młody policjant trafia pod skrzydła doświadczonego detektywa z wydziału narkotykowego.
nominacje
Ali
(2001)
Baby Boy
(2001)
Bracia
(2001)
Z piekła rodem
(2001)
Najlepsza aktorka kinowa
wygrane
[Halle Berry]
Halle Berry
jako Leticia Musgrove w filmie
Czekając na wyrok
(2001)
nominacje
Taraji P. Henson
Baby Boy
(2001)
Pam Grier
Bones
(2001)
Vivica A. Fox
Gra dla dwojga
(2001)
Rae Dawn Chong
Wizyta
(2000)
Najlepszy aktor kinowy
wygrane
[Denzel Washington]
Denzel Washington
jako Alonzo w filmie
Dzień próby
(2001)
nominacje
Will Smith
Ali
(2001)
Tyrese Gibson
Baby Boy
(2001)
Mekhi Phifer
O-Otello
(2001)
Hill Harper
Wizyta
(2000)
Najlepsza drugoplanowa aktorka kinowa
wygrane
[Nona Gaye]
Nona Gaye
jako Belinda Ali w filmie
Ali
(2001)
nominacje
A.J. Johnson
Baby Boy
(2001)
Gabrielle Union
Bracia
(2001)
Kerry Washington
W rytmie hip-hopu
(2001)
Marla Gibbs
Wizyta
(2000)
Najlepszy niezależny aktor kinowy
wygrane
[Rockmond Dunbar]
Rockmond Dunbar
jako Darby w filmie
Punks
(2000)
nominacje
Allen Payne
Blue Hill Avenue
(2001)
Kerry Washington
Lift
(2001)
Eriq Ebouaney
Lumumba
(2000)
Kenny Young
One Week
(2000)
Najlepszy reżyser kinowy
wygrane
Dzień próby
(2001)
Antoine Fuqua
Młody policjant trafia pod skrzydła doświadczonego detektywa z wydziału narkotykowego.
nominacje
Baby Boy
(2001)
John Singleton
Bracia
(2001)
Gary Hardwick
Wizyta
(2000)
Jordan Walker-Pearlman
Z piekła rodem
(2001)
Albert Hughes
,
Allen Hughes
Najlepszy scenariusz kinowy (adaptowany lub oryginalny)
wygrane
Wizyta
(2000)
Jordan Walker-Pearlman
nominacje
Ali
(2001)
Gregory Allen Howard
Baby Boy
(2001)
John Singleton
Bracia
(2001)
Gary Hardwick
Gra dla dwojga
(2001)
Mark Brown
Najlepsza aktorka - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Angela Bassett]
Angela Bassett
jako Ruby Delacroix w filmie
Gdzieś w Luizjanie
(2001)
nominacje
Nicole Ari Parker
Czarna komedia
(2000)
Phylicia Rashad
The Old Settler
(2001)
Pam Grier
Trzecia rano
(2001)
Yolonda Ross
Więzienny Blues
(2001)
Najlepsza drugoplanowa aktorka - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Kimberly Elise]
Kimberly Elise
jako Fanny May w filmie
Bojangles
(2001)
nominacje
CCH Pounder
Bojkot
(2001)
Jurnee Smollett
Gdzieś w Luizjanie
(2001)
Michelle Rodriguez
Trzecia rano
(2001)
Davenia McFadden
Więzienny Blues
(2001)
Najlepsza piosenka
wygrane
Bracia
(2001)
nominacje
Ali
(2001)
"World's Greatest", wyk. R. Kelly
Baby Boy
(2001)
"Baby Boy", wyk.: Tyrese Gibson, Snoop Dogg i Mr. Tan (I)
Bracia
(2001)
"Good Love", wyk. R.L.
Dzień próby
(2001)
"#1", wyk. Nelly (III)
Najlepsza ścieżka dźwiękowa filmu
wygrane
Ali
(2001)
Poruszająca historia jednego z największych bokserów wszech czasów - Muhammada Ali'ego.
nominacje
Baby Boy
(2001)
Bracia
(2001)
Dzień próby
(2001)
Krótka piłka
(2001)
Najlepszy aktor - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Roger Guenveur Smith]
Roger Guenveur Smith
jako Huey P. Newton w filmie
A Huey P. Newton Story
(2001)
nominacje
Gregory Hines
Bojangles
(2001)
Jeffrey Wright
Bojkot
(2001)
Morris Chestnut
Dziedziniec śmierci
(2001)
Danny Glover
Trzecia rano
(2001)
Najlepszy drugoplanowy aktor - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Terrence Howard]
Terrence Howard
jako Ralph Abernathy w filmie
Bojkot
(2001)
nominacje
Erik Dellums
Bojkot
(2001)
Reg E. Cathey
Bojkot
(2001)
Mekhi Phifer
Carmen: Hip Hopera
(2001)
Vicellous Shannon
Czarna komedia
(2000)
Najlepszy drugoplanowy aktor kinowy
wygrane
[Jamie Foxx]
Jamie Foxx
jako Drew "Bundini" Brown w filmie
Ali
(2001)
nominacje
Ving Rhames
Baby Boy
(2001)
Billy Dee Williams
Wizyta
(2000)
Obba Babatundé
Wizyta
(2000)
Najlepszy film - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
Bojkot
(2001)
nominacje
A Huey P. Newton Story
(2001)
Czarna komedia
(2000)
Trzecia rano
(2001)
Więzienny Blues
(2001)
Najlepszy niezależny film kinowy
wygrane
Wizyta
(2000)
nominacje
Blue Hill Avenue
(2001)
Lift
(2001)
Lumumba
(2000)
One Week
(2000)
Najlepszy oryginalny program telewizyjny
nominacje
Marcus Garvey: Look for Me in the Whirlwind
(2000)
Najlepszy plakat filmowy
wygrane
Dzień próby
(2001)
Młody policjant trafia pod skrzydła doświadczonego detektywa z wydziału narkotykowego.
nominacje
Ali
(2001)
Baby Boy
(2001)
Bracia
(2001)
Tajemnicza zbrodnia
(2001)
Najlepszy reżyser - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
Czarna komedia
(2000)
Reggie Rock Bythewood
nominacje
A Huey P. Newton Story
(2001)
Spike Lee
Dziedziniec śmierci
(2001)
Euzhan Palcy
Trzecia rano
(2001)
Lee Davis
Więzienny Blues
(2001)
Cheryl Dunye
Najlepszy scenariusz - kablówka / telewizja ogólnodostępna (adaptowany lub oryginalny)
wygrane
Czarna komedia
(2000)
Reggie Rock Bythewood
nominacje
The Old Settler
(2001)
Shauneille Perry
Trzecia rano
(2001)
Lee Davis
Więzienny Blues
(2001)
Catherine Crouch
,
Cheryl Dunye
Wyróżnieni w roku 2002
Dzień próby
(
4/6
)
Ali
(
3/8
)
Wizyta
(
2/8
)
Bojkot
(
2/6
)
Czarna komedia
(
2/5
)
Bracia
(
1/8
)
A Huey P. Newton Story
(
1/3
)
Gdzieś w Luizjanie
(
1/2
)
Bojangles
(
1/2
)
Czekając na wyrok
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.